ІННОВАЦІЙНІ РІШЕННЯ – ВИМОГА ЧАСУ
На сьогодні більшість родовищ, що забезпечують основний видобуток нафти і газу в Україні, знаходяться на завершальній стадії розробки.
Для цієї стадії характерні: значне зниження пластового тиску, зменшення дебіту свердловин, збільшення зони дренування пласта-колектора тощо. Разом із тим значні обсяги вуглеводнів залишаються не вилученими.
Забезпечення планових рівнів видобутку вуглеводнів на виснажених родовищах можливе завдяки застосуванню колтюбінгових технологій, які є одним із перспективних напрямів, що розвиваються в Україні.
Використання колтюбінгового обладнання не передбачає глушіння свердловини.
Основною перевагою використання колтюбінгу під час інтенсифікації є поєднання фізичних і хімічних методів впливу на продуктивний пласт.
Найбільш поширені технології:
- освоєння свердловин;
- промивання відкладень парафіну, гідратних і піщаних пробок;
- інтенсифікація припливу вуглеводнів;
- операції з розмежування пластів, монтажу й демонтажу пакерів, установлення і розбурювання цементних мостів;
- геофізичні дослідження свердловин із похило-скерованими і горизонтальними стовбурами;
- гідропіскоструминна перфорація;
- технології водоізоляції;
- технології Velocity String;
- ловильні роботи.
Для моделювання робочих процесів і допустимих навантажень на колону гнучких труб (КГТ) при підготовці програми робіт, а також для моніторингу поточної втоми КГТ після проведення робіт використовують програмне забезпечення Medco.
Оцінку реального технічного стану КГТ (зміна діаметра, товщини стінки) і виявлення дефектів проводять мобільним дефектоскопом ДТ-1 виробництва СЗАТ «Новинка».
В основу діяльності Управління капітального ремонту і колтюбінгових технологій покладено комплексний підхід:
- висококваліфікований досвідчений інженерно-технічний персонал;
- два повністю укомплектовані колтюбінгові флоти;
- орієнтація на освоєння і реалізацію складних технологій.
З початку 2018 року основним Замовником сервісних послуг є державна компанія АТ «Укргазвидобування». Крім того, роботи виконуються для ПрАТ «Нафтогазвидобування», ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння», ПрАТ «Укргазвидобуток», Представництва «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед», СП «Полтавська газонафтова компанія», ПрАТ «Природні ресурси», ТОВ «АЕА ЮЕЙ» та інших.